POPULIARIAUSI KLAUSIMAI IR MITAI APIE TEISĘ IR TEISĖS STUDIJAS
Mitas – teisė yra sausas mokslas
Studijuojant teisę reikės gilintis į įstatymus, išmanyti teisės taisykles, principus ir jų taikymą. Tačiau taip vadinamas „kalimas“ nėra pats svarbiausias, daug reikšmingiau gebėti analizuoti ir taikyti turimas žinias, tam, kad galėtumėte naudoti teisinius instrumentus sprendžiant svarbias žmogui ir visuomenei iškylančias problemas.
Kuo išskirtinės teisės studijos VU Teisės fakultete?
VU Teisės fakultete galite rinktis vientisąsias dienines arba sesijines studijas, o jų laikotarpiu žinių įgysite iš patyrusių teisės mokslininkų ir praktikų – advokatų, teisininkų ir teisėjų. Po 5 metų įgytas magistro laipsnio diplomas atveria galimybes toliau siekti karjeros teisės srityje – tapti teisėju, advokatu, notaru, prokuroru, teisininku valstybinėse institucijose ar privačiame sektoriuje arba pritaikyti savo žinias dirbant kitose veiklose, kur aktualu išmanyti teisę.
Kokios yra Erasmus+ galimybės studijuojant teisę?
VU Teisės fakulteto studentai gali išvykti studijuoti į įvairias Europos šalis: Vokietija, Šveicarija, Prancūzija, Didžioji Britanija ir daugybė kitų, jų sąrašas čia. Išvykti studijuoti pagal Erasmus+ programą gali 3-4 kurso studentai ir doktorantai, neturintys skolų ir mokantys anglų kalba B2 lygiu. Privalumas, jei studentas moka tos šalies, į kurią vyksta kalbą, pavyzdžiui vokiečių, italų.
Kokios darbo galimybės užsienyje, baigus teisės studijas VU?
Baigus teisės studijas galėsite dirbti tarptautinėse įmonėse ir organizacijose. Visgi, kitoje šalyje ne visos teisės karjeros galimybės bus atviros. Pavyzdžiui tapti teisėju užsienyje, dėl daug šiai specialybei taikomų reikalavimų, gali būti sudėtinga arba neįmanoma.
Kokie egzaminai reikalingi stojant į teisę?
Visą informaciją apie priėmimo sąlygas ir koeficientus patalpinta čia.
Kokia galimybė gauti vietą bendrabutyje?
Dauguma VU Teisės fakulteto studentų gauna gyvenamą vietą bendrabutyje. Net jei iš pradžių, rugsėjo mėnesį vieta bendrabutyje nesuteikiama, neretai ją gauti pavyksta kiek vėliau. Vilniuje gyvenantiems studentams vieta bendrabutyje nesuteikiama.
Kokios galimybės studijuoti gretutines studijas?
Nors gretutinių studijų galimybės VU Teisės fakultete šiuo metu nėra, tačiau jau nuo kitų metų studentai galės įgyti daugiau žinių iš įvairių sričių – visame Vilniaus universitete bus labiau individualizuojamos studijos. Tai reiškia, kad studentai turės daugiau galimybių rinktis, kokius dalykus jie nori mokintis.
Kokie esminiai skirtumai tarp teisės, kriminalistikos ir kriminologijos?
Kriminologijos mokslas tiria nusikaltimus ir kitus visuomenės normų pažeidimus bei visuomenės požiūrį į tai. Kriminalistika apima teisės metodus tiriant nusikalstamas veiklas ir taikant baudžiamąsias priemones. Teisės studijos yra plačios ir apima daug skirtingų sričių: civilinė teisė, tarptautinė teisė, privatinė teisė baudžiamoji teisės, tame tarpe kriminalistika ir kriminologija. Tokios studijos suteikia galimybę rinktis tarp įvairių karjeros galimybių teisės srityje.
Ar šios studijos tinka intravertams?
Taip! Teisės studijos dėl savo studijų programos pobūdžio tinkamos tiek intravertams, tiek ekstravertams. Priklausomai nuo dėstytojo reikalavimų, studijų metu užduotis reikės atlikti tiek savarankiškai, tiek ir su grupe. Renkantis studijas svarbiausia noras ir motyvacija gilintis į teisės mokslą.
Mitas – VU studijuoja teisininkų klano vaikai
Tiesa ta, kad VU Teisės fakultete studijuoja žinomų teisininkų vaikai, kurie pasirinko šias studijas įkvėpti tėvų pavyzdžio. Tai normalus reiškinys, kurio neverta sureikšminti, nes tai tėra tik keletas studentų iš daugybės kitų čia studijuojančių, kurių šeimos nariai nedirba teisinio darbo.