Konferencija „Nusikaltimų prevencija Lietuvoje: ar pakaks ryžto tikroms reformoms?”
Toks klausimas buvo keliamas 2021 m. birželio 11 d. nuotolinėje konferencijoje, kuria buvo siekiama atkreipti dėmesį į nusikaltimų prevencijos būklę Lietuvoje bei nubrėžti galimas reformos gaires situacijai pakeisti.
Nusikaltimų prevencija visose Europos valstybėse, taip pat ir Lietuvoje, pripažįstama kaip viena svarbiausių valstybės politikos ir visuomenės gerovės užtikrinimo krypčių. Visgi Lietuvoje dėmesio tam yra skiriama per mažai. Birželio 11 d. konferencijos organizatoriai šią klaidą ištaisys, skirdami dėmesio šiai problematikai aptarti drauge su mokslininkais, praktikais bei politikos formuotojais vienoje vietoje. Iniciatyva atsigręžti į nusikaltimų prevencijos būklę Lietuvoje konferencijos organizatoriams kilo todėl, kad Vyriausybės priemonių plane dar šiais metais numatoma priimti sprendimus dėl nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos organizavimo Lietuvoje.
Vyriausybės programoje pažymima, kad bus siekiama efektyviau užtikrinti viešąjį saugumą ir visuomenės lūkesčius, didelį dėmesį ir prioritetą skiriant nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencijai, glaudesniam teisėsaugos institucijų ir visuomenės bendradarbiavimui vykdant įvairias tarpusavio veiklas, orientuotas užkardyti teisės pažeidimus, šalinti sąlygas, sudarančias palankias galimybes jiems atsirasti, o ne išskirtinai tik reaguoti ir tirti įvykusius teisės pažeidimus.
Šie išsikelti uždaviniai sukuria puikią progą, pasitelkiant Lietuvos akademinės bendruomenės atstovus, teisininkus praktikus ir Seimo, ministerijų atstovus plačiau panagrinėti nusikaltimų ir teisės pažeidimų prevencijos sistemą Lietuvoje, numatyti galimas reformos gaires, kurios galėtų duoti apčiuopiamų rezultatų.
Konferenciją organizavo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla, Lietuvos teisininkų draugija ir Lietuvos advokatūra.