Pradžia > Naujienos > Vyko paskaita „Regulatory Delivery: making regulatory law work better for citizens, businesses and the state“

2024 m. rugsėjo 27 d. Europos viešosios teisės organizacijos (European Public Law Organisation, EPLO) Reguliavimo inovacijų, paslaugų teikimo ir efektyvumo instituto (Institute for Regulatory Innovation, Delivery and Effectiveness, IRIDE) vadovas dr. Florentin Blanc vedė paskaitą „Regulatory Delivery: making regulatory law work better for citizens, businesses and the state“ VU Teisės fakulteto studentams, doktorantams ir dėstytojams. Svečias, dalindamasis savo ilgamete darbo tarptautinėse organizacijose ir valstybių institucijų konsultavimo patirtimi, pasakojo apie reguliavimo, kuris apima visas sritis, nuo produktų saugumo iki aplinkosaugos, efektyvumą. Reguliavimas turi instrumento tikslą ir svarbu, kad būtų veiksmingas. Dr. F. Blanc pastebėjo, kad dalis teisės aktų neveikia, jie nėra įgyvendinami arba nepasiekia savo tikslų, nes priimti neapgalvotai arba pernelyg paremti sankcijomis ir baudimu, o procedūros ir perteklinės taisyklės nebūtinai duos norimą rezultatą. Reguliavimo tikslas turėtų būti siekti pozityvių pasekmių visuomenei geriau valdant kylančias grėsmes. Dr. F. Blanc taip pat susitiko su VU Teisės fakulteto Dekanu doc. dr. Haroldu Šinkūnu ir doc. dr. Indre Isokaite-Valuže aptarti Teisės fakulteto kartu su institutu IRIDE jau nuveiktų ir planuojamų bendrų darbų ir projektų.