Pradžia > Naujienos > Vyko mokymai, skirti Ukrainos pasirengimui narystei ES

Vyko mokymai, skirti Ukrainos pasirengimui narystei ES

VU Teisės fakultetas, bendradarbiaudamas su Ukrainos parlamento (Aukščiausiosios Rados) Mokymų ir tyrimų skyriumi, su kuriuo pavasarį buvo pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas šį pusmetį aktyviai skatino atvirojo mokslo politikos kryptį, skleisdamas ir  populiarindamas ES teisės idėją Ukrainos visuomenei bei Ukrainos (Aukščiausios Rados) parlamento nariams. Pirmąjį pusmetį vykdytas mokymų ciklas, skirtas Ukrainos teisės sistemos harmonizavimui, padedant Ukrainai pasirengti narystei Europos Sąjungoje, kuriuose dalyvavo daugiau nei 150 Ukrainos parlamentarų bei Ukrainos Aukščiausiosios Rados darbuotojų.

• 2024 m. balandžio 12 d. įvyko internetinis seminaras tema „ES teisinė sistema: įgyvendinimo nacionalinės teisės sistemoje principai, šaltiniai ir aspektai (Lietuvos patirtis)“, kurį vedė Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo teisėjas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius, Darbo teisės instituto vadovas Tomas Davulis.
  • 2024 m. gegužės 20 d. vyko internetinis seminaras tema „ES teisė, tarptautinė teisė ir nacionalinė teisė: susitarimas, prieštaravimas, atitiktis“, kurį vedė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslų daktarė, dekano patarėja Tarptautinės plėtros klausimais, Teisės fakulteto Ukrainos teisės centro vadovė Indrė Isokaitė-Valužė.
  • 2024 m. birželio 27 d. vyko internetinis seminaras tema: „Nacionalinių teisės aktų atitikimas Europos Sąjungos konkurencinės teisės reikalavimams“, kurį vedė Vilniaus universiteto teisės mokslų daktaras, Lietuvos advokatų asociacijos ir Konkurencinės teisės komiteto narys, „Ellex Valiunas“ partneris Lauras Butkevičius.