Praėjusią savaitę, balandžio 9-12 dienomis Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentės Kamilė Baranauskaitė ir Virginija Baranauskaitė, kartu su komandos mentore doktorante ir lektore Goda Strikaite-Latušinskaja lankėsi Glazge, Škotijoje, kur vyko tarptautinis Brown Mosten klientų konsultavimo konkursas, subūręs komandas iš daugiau nei 20 skirtingų šalių.
„Labiausiai įsiminė Glazgo universiteto aplinka, kuri priminė filmus bei netikėti konsultacijos posūkiai – pirmame raunde atsinešta pirkimo sutartis, kurią teko analizuoti pačios konsultacijos metu. O antrojo raundo metu į vartotojų teisių tema vykdomą konsultaciją, kurioje visos fabulos buvo nukreiptos į vartotojus, atvykęs verslininkas, o ne vartotojas taip pat privertė visą pasiruoštą medžiagą apversti aukštyn kojomis“, – pasakoja Virginija ir Kamilė Baranauskaitės.
„Konkurso metu tikrai išmokome prisitaikyti prie netikėtų situacijų, įvairių klientų nuotaikų, pagerinome savo profesinės anglų kalbos žinias ir susipažinome su teisės studentais iš viso pasaulio“, – teigia studentės.
ICCC – tai kasmetinis renginys, suburiantis teisės studentus iš viso pasaulio pademonstruoti ir tobulinti savo klientų konsultavimo įgūdžius (soft skills). Šis konkursas išsiskiria tuo, kad suteikia galimybę studentams įgyti praktinės patirties, lavinant gebėjimą efektyviai komunikuoti su klientais ir spręsti realias teisinės praktikos problemas.
Konkurso tikslas – sukurti santykį su klientu pirmojo pokalbio metu, identifikuoti kliento teisines problemas ir pasiūlyti šių probelmų sprendimo būdus. Šių metų tema buvo orientuota į vartotojų ginčus, kur kiekviename konkurso etape sprendėme iš pirmo žvilgsnio įprastas vartotojų problemas, tačiau kiekviena situacija turėjo savitų, unikalių aspektų, reikalavusių ne tik teisinių žinių, bet ir gebėjimo prisitaikyti prie konkretaus kliento poreikių bei emocijų. Taigi, Tai šio konkurso dalyviai turėjo ne tik derinti teisinį argumentavimą, tačiau ir atsižvelgti į kliento emocinius poreikius siekiant pateikti optimaliausią sprendimą.
Be to, dar vienas išskirtinis privalumas buvo galimybė bendrauti ir keistis idėjomis su studentais, teisininkais ir savo srities profesionalais iš įvairių pasaulio šalių. Ši patirtis praturtino dalyvius ne tik teisinėmis žiniomis – kaip atrodo ir veikia kitų šalių teisinės sistemos, bet ir suteikė progą sukurti ilgalaikius prisiminimus bei vertingas draugystes.