Gruodžio 2 d. tarptautinės kampanijos „16 aktyvizmo dienų prieš smurtą dėl lyties“ proga VU Teisės fakultete vyko Lenkijos teisės mokyklos organizuota diskusija „Smurto prieš moteris prevencija Lietuvos, Lenkijos ir Italijos visuomenėse“, kurioje dalyvavo Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) atstovės Janine Mc Ginn ir Diana Esteve Alguacil, Krokuvos Jogailos universiteto Teisės ir administravimo fakulteto teisininkė kriminologė dr. Magdalena Grzyb, psichologė dr. Giulia Lausi, teisininkė dr. Elena Masnevaitė; diskusiją moderavo dr. Ilona Michailovič.
Janine Mc Ginn ir Diana Esteve Alguacil, EIGE ekspertės, pristatė oficialios Europos Sąjungos (ES) šalyse atliktos apklausos apie moterų patiriamą smurtą dėl lyties rezultatus. Šioje apklausoje dalyvavo 18-74 metų moterys iš visos ES, o gauti duomenys parodė, kad kas trečia ES moteris per savo gyvenimą yra patyrusi smurtą. Remiantis minėtu tyrimu, Lietuvoje 1 iš 4 moterų yra patyrusi smurtą. Vienas svarbiausių apklausos klausimų buvo, ar moterys, patyrusios smurtą dėl lyties, žino apie prieinamas (teisinės) pagalbos paslaugas. Didžioji dauguma respondenčių atsakė, kad žino, tačiau tik nedidelė dalis jų kada nors naudojosi šiomis paslaugomis, t. y. kreipėsi profesionalios pagalbos arba pranešė apie patirtą diskriminaciją. Taigi viena pagrindinių su smurtu dėl lyties susijusių problemų yra nepranešimo apie jį problema.
Dr. Magdalena Grzyb kalbėjo apie problemas, susijusias su Lenkijos teisės aktais dėl nediskriminavimo ir apsaugos nuo smurto dėl lyties bei pristatė teisinės politinės situacijos Lenkijoje apžvalgą moterų apsaugos nuo smurto kontekste. Kalbėdama iš tarpdisciplininės perspektyvos, Dr. Giulia Lausi apžvelgė smurto prieš moteris paplitimą Italijoje bei jo užkardymo problemas. O dr. Elena Masnevaitė pristatė kartu su studente Austina Tarvydaite jos vasaros praktikos metu atlikto tyrimo apie Lietuvos teisės aktų prieš smurtą artimoje aplinkoje ypatumus bei teismų praktikos analizės rezultatus.