Pradžia > Naujienos > Paskaita „Įstatymų leidybos procesas dviejų rūmų parlamentuose: lyginamoji perspektyva“

Penktadienį VU Teisės fakultete lankėsi ir paskaitą skaitė Prancūzijos Poitiers universiteto viešosios teisės profesorius Basile Ridard.
Jis kalbėjo apie skirtingų šalių vyriausybių teisės aktų leidybos procesus: kokį kelią teisės aktai turi praeiti prieš būdami patvirtinti, kokios institucijos turi juos peržiūrėti ir su kokiomis problemomis susiduriama šių procesų eigoje. Remdamasis Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės įstatymų leidybos modeliais, jis juos palygino ir aptarė jų privalumus ir trūkumus.
Vėliau profesorius skatino klausytojus diskutuoti ir palyginti šiuos užsienio šalių įstatymų leidybos modelius su Lietuvos Vyriausybės (Seimo) taikomu modeliu.