Pradžia > Naujienos > Dirbtinio intelekto iššūkiai: ar galime rasti žmogui palankų sprendimą?

Dirbtinio intelekto iššūkiai: ar galime rasti žmogui palankų sprendimą?

 

Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakultetas kviečia spalio 16–17 d. aptarti dirbtinio intelekto keliamus reguliavimo, saugumo ir etikos iššūkius ir ieškoti žmogui ir visuomenei palankių sprendimų tarptautinėje konferencijoje „Į žmogų orientuotas dirbtinis intelektas: etika, reguliavimas ir saugumas“ („Human Centric AI: Ethics, Regulation, and Safety“), kuri vyks VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5). Dvi dienas truksiančiame renginyje naujausiomis įžvalgomis apie dirbtinio intelekto (DI) reguliavimą dalinsis teisės, technologijų, etikos ir žmogaus teisių ekspertai iš Lietuvos, įvairių Europos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV).

„Teisės fakultetas siekia, kad teisės mokslas vystytųsi išvien su technologijomis ir prisidėtų prie aiškaus, visuomenei ir tolimesnei pažangai palankaus teisinio reglamentavimo, kuris užtikrintų ne tik efektyvų teisės taikymą skaitmeninėje erdvėje, bet ir asmens teisių apsaugą, duomenų saugumą bei teisinės sistemos skaidrumą ir patikimumą nuolat besikeičiančiame technologiniame pasaulyje“, – apie Teisės fakulteto tikslus technologijų teisės srityje kalba dekanas doc. Haroldas Šinkūnas.

Teisės fakulteto profesorius Vytautas Nekrošius pažymi, kad šiandienos technologinė pažanga kelia naujų iššūkių teisės sistemai, tačiau kartu atveria ir didžiules galimybes. „Siekdami užtikrinti teisinės sistemos efektyvumą ir inovatyvumą, privalome kurti tokį dirbtinio intelekto reguliavimą, kuris būtų suderinamas su greita technologijų raida ir esminiais teisinės valstybės principais“, –  įsitikinęs profesorius.

Spalio 16-oji, pirmoji konferencijos diena, bus skirta jaunųjų mokslininkų ir doktorantūros studentų pranešimams, kuriuose bus analizuojami DI keliami iššūkiai ir galimi problemų sprendimo būdai. Renginio dalyviai išgirs apie DI atveriamas naujas galimybes teisės, medicinos, socialinių paslaugų bei kitose srityse. Ypač daug dėmesio bus skiriama kylantiems etiniams ir saugumo iššūkiams, kuriuos suvaldyti ir galimas grėsmes sumažinti gali padėti aiškus teisinis reglamentavimas. Jaunieji mokslininkai dalinsis įžvalgomis apie veidų atpažinimo sistemas, naudojant DI kuriamas melagingas naujienas rinkimų laikotarpiu ir diskutuos apie DI įrankių įtraukimą į teismų darbą.

Svarbiausieji konferencijos pranešimai skambės spalio 17 d. Žymūs mokslininkai ir DI srities ekspertai gilinsis į DI inovacijas ir su jų naudojimu susijusius teisinius iššūkius. Daug dėmesio bus skiriama etikai ir demokratijai, o išsamiausiai šiame renginyje analizuojamas dokumentas bus nuo š. m. rugpjūčio 1 d. Europos Sąjungos (ES) valstybėse įsigaliojęs ES dirbtinio intelekto aktas ir su jo įgyvendinimu susiję klausimai.

Konferencija yra skirta VU Teisės fakulteto gimtadieniui paminėti ir yra nemokama, tačiau būtina registracija į renginį. Išsamesnę informaciją apie renginį ir programą rasite čia.